Nieuws

Happy Coming Out Day!

door Marije Willems op 11 oktober 2017

Vandaag wordt op veel plekken in het land en in veel gemeenten de regenboogvlag gehesen om Coming Out Day te vieren. Zo niet in de gemeente Krimpenerwaard.

In 2017 wappert op meer dan 150 gemeentehuizen, op scholen en bij veel organisaties de regenboogvlag. Als teken dat iedereen mag liefhebben wie hij of zij wilt. En daar ook publiekelijk voor mag uitkomen. Of je nu hetero, homo, lesbisch, bi of transgender bent.

De gemeente Krimpenerwaard hijst de vlag niet.

Onze oproep vorig jaar was duidelijk. De LHBT’ers in onze gemeente moeten weten dat onze gemeente, ons gemeentebestuur, ook vindt dat zij mogen liefhebben wie ze willen. En daar ook publiekelijk voor mogen uitkomen zonder daardoor bedreigd te worden.

Onze oproep haalde het niet. ‘Symboolpolitiek’, vond de meerderheid. Helaas – en eigenlijk schandalig. Vanuit emancipatie en acceptatie van LHBT’ers in onze gemeente is dergelijke openlijke steun onmisbaar.

Volgend jaar zijn de verkiezingen voor een nieuwe gemeenteraad. Kies met je hart! Kies voor acceptatie.
Happy Coming Out Day!

Lees ook ons bericht op Facebook.

Geef een reactie

* = verplicht, e-mailadres wordt niet gepubliceerd.